Karen Cleveland - "Muszę to wiedzieć"Rywalizacja między Stanami Zjednoczonymi a Rosją to zawsze wdzięczny temat do napisania dobrego thrillera. Nic więc dziwnego, że Karen Cleveland po niego również sięgnęła.

Vivien jest analitykiem FBI i bardzo szanuje swoją pracę. Oprócz tego ma czwórkę wspaniałych dzieci, w tym bliźniaki. Jedno z nich ma wrodzoną wadę serca, jednak kobieta nie poddaje się i stara się dla dziecka o jak najlepszą opiekę medyczną. Jej wsparciem jest wspaniały mąż Matt - według wielu kobiet chodzący ideał zakochany bez pamięci w żonie i w dzieciach. Pewnego dnia Viv dostaje się do komputera jednego z rosyjskich szpiegów - Jurija. Agent przechowuje w nim zdjęcia swoich współpracowników. Na jednym ze zdjęć kobieta rozpoznaje swojego męża.

Akcja książki jest wartka i nie sposób się od niej oderwać. Początkowo myślałam, że może to być kolejny thriller, w którym Ameryka zbawi świat przed strasznie złą Rosją. Jednak po przeczytaniu książki powiem Wam jedno - nic z tego. Zakończenie jest tak nieszablonowe, że mam nadzieję, że pojawi się kolejna część historii ;) Po prostu wcisnęło mnie w kanapę!

Absolutnie polecam Wam tę pozycję. Jest to idealna lektura teraz na lato, ale uważajcie z czytaniem na słoneczku - bardzo trudno jest się od książki oderwać :) 

Dziękuję Wydawnictwu W.A.B. za egzemplarz do recenzji.

Komentarze