"Dinosaurs. Labirynty" książki dla dzieci #26Chyba zdecydowana większość dzieci przechodzi taki moment w okresie rozwoju, kiedy zaczyna się fascynować historią czy też prahistorią. Jednym z zagadnień wzbudzającym największą sensację wśród dzieciaków to tajemnicze dinozaury, które do dnia dzisiejszego są dla nas zagadką.

Dinozaury - tajemnicze stworzenia, które żyły miliony lat temu i nagle, jak za dotknięciem magicznej różdżki zniknęły z naszej planety. Przyznaję bez bicia, że także ja będąc małą interesowałam się tymi zagadkami. I w ogóle od najmłodszych lat jakoś tak wyszło, że rodzina wspierała mój rozwój zainteresowań przeszłością. Na półce nawet miałam legendarną serię Odkrycia młodych. Nie wiem czy to miała być jakaś drobna sugestia na przyszłość, ale faktem jest, że magistrem historii jestem ;) 

Wróćmy jednak do tematu książeczki. Za jej pomocą dziecko uczy się rozwijać swoją spostrzegawczość. Musi bowiem odnaleźć wyjście z labiryntów, ratując tym samym dinozaura. Jednocześnie książka uczy o najróżniejszych gatunkach dinozaurów, pokazuje, kiedy żyły na naszej planecie, a także w jakim środowisku żyły i czym się żywiły. Za każde prawidłowe rozwiązanie dziecko otrzymuje naklejkę, które są umieszczone na końcu książki.

Książeczka idealnie nada się dla małego odkrywcy i wypełni mu nie jeden dzień. To także świetna okazja, żeby wspólnie spędzić czas i czegoś się dowiedzieć, bo jestem święcie przekonana, że nikt z nas aż tyle dinozaurach nie wie ile właśnie dzieciaki ;)

Za egzemplarz dziękuję wydawnictwu AMEET.

Komentarze