Aaron Mahnke - "The world of Lore. Potworne istoty"Aaron Mahnke jest znanym Youtuberem, który prowadzi swój kanał Lore, jeden z najpopularniejszych w amerykańskim internecie. Jakiś czas temu ukazała się książka inspirowana jego kanałem - poświęcona postaciom z horrorów i nie tylko.

Potworne istoty to kompendium wiedzy na temat istot, których z reguły się boimy. Podzielone na różne gatunki od zombie przez lalki po najnormalniejsze duchy, opowiadają historie niemożliwych w racjonalny sposób do wytłumaczenia wydarzeń które miały miejsce w przeszłości nam bliższej i dalszej. W pewien sposób autor stara się przedstawić jak działa mechanizm powstawania takich opowieści na przestrzeni upływającego czasu.

Mnie osobiście książka bardzo się podobała, choć do miłośników historii o duchach nie należę. Jako mała dziewczynka strasznie się ich bałam, a zwiedzanie zamków czy bunkrów to był dramat. Z wiekiem jak widać mi się bardzo zmieniło i obudziła się we mnie dusza historyka, który na zamkach mógłby spędzać całe dnie... Czy noce to nie wiem, ale dnie na pewno ;) 

Jeśli jesteście miłośnikami tego typu historii to Wam polecam tę pozycję, jeśli jednak wędrujące za Wami laleczki są dla Was zbyt straszne to sami zadecydujcie, ale nie odpowiadam za tydzień wyjęty z powodu nieprzespanych nocy. :)

Za książkę dziękuję Wydawnictwu Zysk i Spółka.

A TUTAJ znajdziecie kanał Aarona Mahnke.

Komentarze