Veronica Roth - "Naznaczeni śmiercią"
O książkach Veronici Roth słyszałam wiele najróżniejszych opinii. Postanowiłam sama przekonać się jak autorka pisze i przy okazji premiery jej najnowszej książki sięgnęłam po pierwszy tom Naznaczeni śmiercią.

Akos pochodzi z ważnej rodziny zamieszkującej planetę Thuvhę. Spokój na planecie burzy nagły nalot wroga z Shotet - planety, której naród utrzymuje się ze zbierania wszystkiego na innych planetach. Chłopak jest świadkiem śmierci ojca, a sam wraz z bratem Eijehem dostają się do niewoli. W Shotet zostaje służącym księżniczki o imieniu Cyra, która ze względu na swoją przeszłość nie jest akceptowana przez rodzinę. Mało tego jej brat próbuje ją wykorzystać do wprowadzania terroru w swoim państwie. Eijeh również zostaje ofiarą Ryzeka, jednak Akos za wszelką cenę chce uwolnić swojego brata. Nieoczekiwanie sojusznika znajduje w Cyrze.

Literatura sci-fi do moich ulubionych nie należy, ale ta książka totalnie mnie pochłonęła. Jestem nią wręcz oczarowana i czytając ją spędziłam naprawdę mile czas. Jestem pełna podziwu dla autorki, która potrafiła stworzyć tyle nowych rzeczy i dać im nazwy (planety, rośliny), co sprawiło, że czytelnik ma wrażenie, jakby czytał o świecie, który gdzieś tam daleko funkcjonuje. 

Polecam Wam serdecznie tę książkę - będzie idealna na wakacyjną lekturę. 

Książka ukazała się nakładem wydawnictwa Jaguar.

Komentarze