Rosa Ribas, Sabine Hofmann - "Dar języków" Ana Marti #1W ostatnim czasie trafia w moje ręce mnóstwo hiszpańskiej literatury. I nie narzekam bynajmniej, ponieważ ta zaliczana jest do najlepszych na świecie. Dar języków rozpoczynający trylogię o młodej dziennikarce Anie Marti, nie odbiega poziomem od pozostałych hiszpańskich książek.

Ana Marti to młoda dziennikarka, którą spotykamy w Barcelonie w latach 50. XX wieku. W tym czasie reżim Franco stara się o pełne uznanie międzynarodowe, a także kończy walkę z partyzantami. Ana zajmuje się rubryką towarzyską w "La Vangardia", ale niespodziewanie dostaje niezwykle trudne zadanie: ma przyjrzeć się śledztwu w sprawie zamordowania młodej kobiety. Kiedy natrafia na ciekawe ślady o pomoc zwraca się do swojej kuzynki Beatriz Noguer. Wspólnie dochodzą do bardzo niewygodnej dla wielu prawdy...

Początkowo książka się dość długo rozwija, a jej wielowątkowość wprowadza lekki chaos. Jednak im bardziej się w nią wczytywałam, tym bardziej przypadała mi ona do gustu. Oczywiście wymaga ona od czytelnika wiedzy na temat sytuacji w Hiszpanii, gdyż osoba nie związana z historią może mieć problem ze zrozumieniem pewnych treści. Jednakże powieść niesamowicie wciąga i bardzo się cieszyłam, że na długo z Aną rozstawać się nie musiałam, ponieważ błyskawicznie sięgnęłam po kolejne części tej fantastycznej historii.

Jeśli szukacie czegoś na letnie wieczory to serdecznie Wam polecam ten tytuł. Nadaje się też na wyjazdy, gdyż w wersji papierowej książki mają bardzo kompaktowy rozmiar :)

Książka ukazała się nakładem wydawnictwa Sonia Draga.

Komentarze