Jesper Stein - "Niepokój" Axel Steen #1Skandynawskie thrillery zawsze należały do moich ulubionych, dlatego chętnie sięgnęłam po książkę Steina. Axel Steen to ciekawa postać...

...jednak totalnie nie w moim typie. Cała historia zapowiadała się bardzo ciekawie jednak autora chyba trochę poniosła wyobraźnia. 

Axel Steen to detektyw, który dostaje trudne zadanie do wykonania. Ma rozwiązać zagadkową śmierć młodego chłopaka znalezionego niedaleko parku w Kopenhadze. Przez miasto przetacza się fala protestów dotyczących rozbiórki popularnego budynku. W międzyczasie ginie młody chłopak, który ma powiązania z macedońskim półświatkiem. Steen rusza w ślad za mordercą, który bardzo daleko nie jest.

I choć jak powiedziałam na początku, był to materiał na dobrą książkę, to autor postanowił usilnie ze swojego bohatera zrobić kolejnego Jamesa Bonda, który nie tylko ma rozwiązać zagadkę, ale także ma cały świat przeciwko sobie i jeszcze na dodatek nieszczęśliwie się zakochuje. Niestety historia mnie rozczarowała, ale dam autorowi szansę i jeśli tylko ukaże się drugi tom to z pewnością po niego sięgnę. 

Jeśli kochacie Jamesa Bonda to może Wam się książka spodoba. Zawsze jestem zdania, że moje recenzje są tylko moimi osobistymi odczuciami. Dlatego zachęcam Was do lektury i wyrobienia sobie własnego zdania o tym tytule :)

Za egzemplarz dziękuję wydawnictwu Editio.

Komentarze