Urszula Kozłowska - "Disney. Maluchy. Smacznego!" książki dla dzieci #16
W poprzednim poście polecałam Wam książeczkę do nauki kolorów dla najmłodszych dzieci. Tutaj chcę zwrócić Waszą uwagę na naukę nazw posiłków.

Już od najmłodszych lat warto uczyć dzieci prawidłowego nazywania jedzenia. Jest to dość istotne, jeśli chcemy posłać dziecko do żłobka czy przedszkola, ponieważ często rodzice nie robią tego pozwalając by ich pociechy nazywały rzeczy po swojemu. To powoduje, że dziecko nie rozwija się prawidłowo i ma problemy z komunikacją społeczną. 

W książeczce bohaterowie bajek ze studia Disneya prowadzą nasze pociechy przez poszczególne miejsca, gdzie jedzenie możemy znaleźć: śniadanie, sad, piknik, ogródek i kolację. Książeczka jest idealna na lato, bowiem możemy zrobić z nią cały dzień. :) Podobnie jak poprzednia także wydana jest bardzo solidnie, co gwarantuje, że przetrwa nie jeden posiłek.

Polecam wszystkim rodzicom na zbliżającą się majówkę - możemy dzięki niej spędzić ją ciekawiej :)

Za książkę dziękuję Wydawnictwu AMEET.

Komentarze

  1. Co prawda ja jestem za stara na takie książeczki, a dzieci jak na razie się nie spodziewam, ale uważam, że taka literatura też jest potrzebna. Dziecko powinno nie tylko uczyć się w szkole, ale także w domu, a takie książeczki to najlepszy sposób. ;)

    Pozdrawiam,
    Alicja w Krainie Książek
    http://alawkrainieksiazek.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza