Urszula Kozłowska - "Disney. Maluch. Kolory" - książki dla dzieci #15Jeśli macie małe dzieci - takie bardzo małe - to mam coś dla Was. Serię książeczek inspirowanych bajkami Disneya, które uczą najróżniejszych rzeczy. Jedna z nich poświęcona jest nauce kolorów.

Już po pierwszym kontakcie z książeczką, wiedziałam, że jest to coś naprawdę dobrego. Przede wszystkim książeczka jest wydana na grubej tekturze, a do tego jest lakierowana. Maluchowi ciężko będzie ją zniszczyć i pewnie nie jedno czytanie w plenerze przeżyje. W książeczce dzieci poznają pięć kolorów: żółty, czerwony, niebieski, zielony oraz pomarańczowy. Każdy kolor przedstawiony jest przez innego bohatera bajek Disneya, który dopasowany jest kolorem, a ponadto znajdziemy krótką rymowankę z użyciem koloru, a także ilustracje innych rzeczy, które mają daną barwę.

Książeczka przeznaczona jest dla dzieci w wieku 0-2 lata i myślę, że będzie świetną na jedną z pierwszych książeczek dla dziecka. Powoli wprowadza dziecko w świat barw, a także uczy nazywania nowych rzeczy. Jak zauważyłam na początku, forma w jakiej jest wydana, powoduje, że będziemy mogli z niej wiele razy korzystać. Polecam ją serdecznie wszystkim młodym rodzicom ;)

Za egzemplarz dziękuję Wydawnictwu AMEET.

Komentarze