Liliana Fabisińska - "Disney Uczy. Przygoda z Czytaniem. Czytam płynnie 5 z serii Przygoda z czytaniem. - 5 z serii Przygoda z Czytaniem" książki dla dzieci #19Jeśli Wasze dziecko jest na etapie nauki czytania i w miarę już opanowuje tę umiejętność to ta pozycja z pewnością przypadnie mu do gustu.

Czytanie to niezwykle trudna umiejętność. Większość z nas nie ma problemu z czytaniem jako takim, ale rzadko umiemy czytać ze zrozumieniem. Żeby od najmłodszych lat opanować tę trudną sztukę trzeba dużo ćwiczyć. Książki z piątego poziomu Przygody z czytaniem z pewnością to ułatwią.

Oprócz dwóch ciekawych opowiadań o Belli z Pięknej i Bestii oraz Dżasminie z Alladyna, zastosowano szereg innych środków, żeby przykuć uwagę. Podobnie jak w poprzednich tomach zastosowano system kolorowych sylab, który zdecydowanie ułatwia czytanie. Drugim elementem są duże litery - jest mniej tekstu, ale dziecko swobodnie go przeczyta. Kolejną kwestią są znane już naklejki-nagrody. Nowością natomiast są ćwiczenia - krótkie zadania dotyczące przeczytanego opowiadania. Zmusza to pociechę do czytania ze zrozumieniem, co dzisiaj jest bardzo istotne.

Książeczka jest pięknie wydana: wzrok przyciągają kolory, ale także możliwość spersonalizowania (podpisania) swojego egzemplarza. Książkę polecam wszystkim rodzicom, którzy mają czas, żeby z dzieckiem ćwiczyć umiejętność czytania.

Za egzemplarz dziękuję wydawnictwu AMEET.

Komentarze