Victoria Schwab - "Okrutna pieśń"Ostatnio w ręce wpada mi sporo literatury młodzieżowej. Mam nadzieję, że dzięki temu będę mogła coś zaproponować moim uczniom. Okrutna pieśń wydaje się być kolejną propozycją godną polecenia, chociaż miałam wrażenie, że gdzieś to już czytałam.

Akcja toczy się w niedalekiej przyszłości w Stanach Zjednoczonych, w których doszło do poważnego konfliktu. W efekcie pojawiły się tereny kontrolowane przez dwie wrogie frakcje, na sługach których pracują potwory. Po dwóch stronach bariery jest dwóch niesfornych nastolatków: August i Kate, którzy zaczynają chodzić do jednej szkoły. Oczywiście ich zadaniem jest polowanie na siebie, ale jednak między tą dwójką pojawia się pewna chemia. Przy okazji Kate wykrywa sabotaż wśród podległych jej ojcu potworów. Czy dwójce bohaterów uda się uratować świat przed kolejnym konfliktem?

We wstępie napisałam, że już gdzieś to czytałam i pisząc te słowa miałam na myśli konstrukcję świata, która łudząco przypomina świat tworzony przez Stephena Kinga. Jest to bez wątpienia ogromny minus książki, zwłaszcza jeśli jest się miłośnikiem pióra Mistrza Grozy. Cała historia z pewnością spodoba się młodemu czytelnikowi. Akcja jest wartka, książkę dobrze się czyta, ale osobiście mnie kompozycja świata żywcem z Kinga wzięta rozczarowała. Mimo wszystko dam szansę autorce i sięgnę po kolejne jej tytuły.

Za egzemplarz dziękuję Wydawnictwu Czwarta Strona.

Komentarze