Urszula Kozłowska - "Przygoda z czytaniem. Czytam samodzielnie" (Auta) - książki dla dzieci #13Dzisiaj przychodzę do Was z kolejną książeczką dla dzieci do nauki czytania. Seria Czytam samodzielnie bardzo pozytywnie mnie zaskakuje.

Tym razem cała opowieść dotyczy popularnej bajki o samochodzikach czyli "Auta". Głównym bohaterem jest Zygzak - szybkie, sportowe, czerwone autko, które marzy o zdobyciu pucharu. Podczas lektury poznajemy jego znajomych, a także kulisy życia sportowca. Podkreślana jest słuszność regularnego trenowania, a także dbania o kontrole lekarskie (tu: kontrole w warsztatach samochodowych). Interesujące jest zadanie o znakach drogowych - pomaga dziecku zapamiętać podstawowe znaki, które spotyka się na drodze. W książeczce zwraca się uwagę także na konsekwencje rozrabiania na drodze. Rymowanki są przezabawne, podobnie, jak fragmenty samej bajki. Sylaby, podobnie jak w poprzedniej książeczce, zaznaczone są kolorami, co ułatwia naukę czytania.

Książeczka jest skierowana do dziecka, które uczy się czytać pod kontrolą rodziców, czy też innych opiekunów. Mamy do dyspozycji naklejki, które możemy wręczyć dziecku jako nagrodę za postępy.

Jest to idealny sposób na deszczowy dzień, który możemy urozmaicić oglądaniem samej bajki. Osobiście jestem oczarowana książką i pomysłem na taki sposób nauki czytania. Polecam gorąco całą serię wszystkim rodzicom.

Za egzemplarz do recenzji dziękuję Wydawnictwu AMEET.

Komentarze