Disney Uczy. Przygoda z Czytaniem. Czytam samodzielnie 4 z serii Przygoda z czytaniem. - Elena z serii Przygoda z Czytaniem. - książki dla dzieci #12Pamiętam, że pierwszą książeczką, którą samodzielnie przeczytałam, była mała bajeczka Stoliczku nakryj się! Byłam niezmiernie dumna z faktu, iż sama w końcu coś przeczytałam. Choć zawierała kolorowe obrazki i można powiedzieć, że była nieźle wydana, to jednak sporo jej brakowało do książeczek z serii Przygoda z czytaniem.


Elena z Avaloru to bohaterka serialu puszczanego na programie Disney Channel. Jej losy śledzi miliony dzieciaków z całego świata, więc nic dziwnego, że staje się również bohaterką wydawnictw dla dzieci. Chociaż na pierwszy rzut oka przypomniała mi księżniczkę z bajki o Aladynie, to jednak jest to zupełnie inna bajka ;) Ale do rzeczy, o czym jest książka.

Elena prowadzi dzieci przez historię swojego otoczenia i na bazie tej historii układane są różne historie o poprawnym zachowaniu. Znajdziemy nawet przepisy. Ale... To nie rodzic czyta bajkę, a książeczka uczy dziecko samodzielnego czytania. Historia Eleny jest już z czwartego poziomu, bowiem cała seria Przygoda z czytaniem ma 5 poziomów. Książka nastawiona jest na naukę czytania sylabami, ale zwraca także uwagę na prawidłowe stawianie akcentu. Dla ułatwienia nauki, niektóre akcentowane sylaby są zaznaczone kolorem. Ponadto rodzic w  książce znajdzie naklejki-odznaki. W samej książeczce jest też miejsce na wklejenie ich. Oczywiście naklejki to nagrody dla Waszych pociech za ładne przeczytanie kolejnego fragmentu tekstu. 

Książka jest idealna dla dzieci w wieku 6-7 lat, kiedy próbują już samodzielnie czytać. Błędem jest założenie, że dziecko samo w przedszkolu czy w pierwszej klasie szkoły podstawowej zostanie nauczone czytania. Niestety rodzice również muszą w tym procesie zaistnieć, a takie świetne pomoce uzupełnią szarą, szkolną rzeczywistość :)

Za książkę dziękuję Wydawnictwu AMEET.

Komentarze