Nowy cykl - #TBR #1Dzień dobry przy sobocie! Dzisiaj postanowiłam, że będę się z Wami dzielić książkami, które mam zamiar czytać w najbliższym czasie. A także opowiem Wam o planowanych zmianach na blogu.

Raz w tygodniu (w weekend) na moim blogu znajdziecie mały #TBR, w którym zobaczycie, co mam zamiar przeczytać w najbliższym czasie. Książek do czytania mam całe mnóstwo i staram się z Wami wszystkim na bieżąco dzielić na InstaStories, ale wszystko znika po 24 godzinach i potem jestem bombardowana pytaniami, czy mam zamiar przeczytać to i to. Teraz o wszystkim będziecie mogli przeczytać tutaj na blogu. Dlatego warto bloga obserwować :) 

Poza tym nie jest to jedyna nowość na blogu, jaka się szykuje. Już od jakiegoś czasu blog funkcjonuje pod nowym, krótszym adresem, co  mam nadzieję ułatwi Wam znalezienie go pośród miliona innych blogów. Kolejną zmianą jaką szykuję  to alfabetyczny wykaz recenzji. Długo nosiłam się z tą decyzją, ale jednak etykietki swojej roli do końca nie spełniają, a przez taki spis będzie Wam łatwiej dotrzeć do poszukiwanej recenzji. Indeks pojawi nie prędzej jak w okolicach maja, chyba, że znajdę sposób na przedłużenie doby albo moje miasto zakończy remonty ;)

Tyle tytułem zmian, a przejdźmy teraz do książek.

Na pierwszy ogień będzie recenzja książki Raj nie istnieje Michaela Robothama. Ci z Was, którzy śledzą mnie na Instagramie, wiedzą, że aktualnie książkę pochłaniam i muszę powiedzieć, że naprawdę jest dobra. Znowu Mistrz Grozy nie kłamał w swojej opinii ;)

Na pewno przez weekend pojawią się kolejne recenzje z cyklu Książki dla dzieci, które już po pierwszym przejrzeniu wydają się być bardzo interesujące. Część z nich służy do nauki czytania, więc będzie coś dla starszych dzieci :)

Kolejna książka w kolejce do czytania to Siostrzyczka Sue Fortin. Z opisu zapowiada się ciekawie, ale zobaczymy, czy mi się spodoba. A skoro mamy Siostrzyczkę, to też sięgnę po Siostry Laury Thompson. Książka dotarła do mnie jakiś czas temu i może być ciekawą odskocznią od thrillerów. 

Ciekawa jestem też Skradzionych godzin Marii Solar. Hiszpańska literatura do najłatwiejszych nie należy, więc zapowiada się historia ambitniejsza. Ale zobaczymy :)

Kolejna książka, która będzie przeze mnie czytana to Bardziej szczęśliwy niż nie Adama Silvery. To słynna książka, której opakowanie delikatnie mówiąc mnie wkurzyło. Kolorami wpasowała się w tło zdjęcia i zapowiada się jako porządna dawka pozytywnego myślenia (tylko spokojnie... już niedługo wakacje ;)).

Przedostatnia książka z prezentowanego stosiku to Woła mnie ciemność Agaty Suchockiej. I nie, nie odstrasza mnie opis. Lubię odważną literaturę, a japońskie zwyczaje mnie już nie dziwią. Praca w szkole, w której nauczany jest japoński spowodowała, że pewne rzeczy przestały mnie szokować. Przyjmuję je za odmienność kultury i tyle.

Ostatnia książka to Pierwszy róg Richarda Schwartza. Niby fantastyka, a nawiązuje do historii, więc jakżebym mogła tego nie przeczytać! Umówmy się, że jest to dla mnie taki must read i już ;)

Kolejny TBR już za tydzień! Zobaczymy, jak się zmieni stosik ;)

Komentarze

  1. Interesujący stosik :) ja niedługo planuję sięgnąć po "Dziewczyny chcą się zabawić", podobno świetna ;)

    OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza