"Super Wings. Atlas. Kto lata dookoła świata?" - książki dla dzieci #7
Jeśli jesteście rodzicami, którzy dużo podróżują i w swoje wyprawy zabieracie swoje pociechy to ta książeczka może być wspaniałym uzupełnieniem każdego wyjazdu. A nawet jeśli nie podróżujecie, a chcecie zadbać o prawidłowy rozwój swojego dziecka to ten tytuł to prawdziwa gratka.


Atlas nie jest typowym atlasem, chociaż znajdziemy w nim mapy, państwa, flagi to jednak ujęty jest on w formie prostego przewodnika dla najmłodszych. W książce znajdziemy dwie mapy, w tym jedna z flagami, ciekawostki o 38 państwach z całego świata, naklejki i mnóstwo barwnych ilustracji. Po świecie prowadzą nas bohaterowie bajki Super Wings, a książeczka adresowana jest zarówno do chłopców, jak i dziewczynek. Wydana jest na wspaniałej jakości papierze i zamknięta w twardej oprawie. 

Na naklejkach znajdziemy elementy charakterystyczne dla danych państw oraz flagi. Zadaniem jest przyklejenie ich w wyznaczonym miejscu w książeczce. Trudniejsze rysunki są zarysowane, więc jest mała podpowiedź. 

Bardzo atrakcyjną rzeczą są słowniczki z podstawowymi pozdrowieniami w lokalnych językach. Książka adresowana jest do dzieci w wieku 7-10 lat i posiada rekomendację podróżnika Piotra Gaszyńskiego.

Osobiście jestem zauroczona całym Atlasem i z pewnością będę o niej pamiętać, kiedy doczekam się własnych pociech.

Za egzemplarz recenzencki dziękuję Wydawnictwu AMEET.

Komentarze