Małgorzata Warda "5 sekund do Io. Rebeliantka"Pierwszy tom urzekł mnie tak bardzo, że koniecznie chciałam sięgnąć jak najszybciej po drugi. Losy Miki są tak zakręcone, że absolutnie nie przeszkadza mi fakt, że jest to powieść dla nastolatków.


Przed Miką kolejne zadanie: nowa gra Tytan - stworzona przez twórców Bitwy o Io - firmę We Fly High, która przesyła Mice ofertę kontraktu. Jednak dziewczyna musi najpierw osiągnąć pełnoletność, a ponadto przejść trudny test. Przy okazji musi się zgodzić na dalszą współpracę z policją, przez co donosi na byłego chłopaka - Janka. Co gorsza: uczucie między tą dwójką dalej się tli i Mika zmuszona jest lawirować miedzy sercem a rozumem, co dla nastolatki, która straciła rodzinę nie jest łatwe.

Drugi tom, podobnie jak i pierwszy, czyta się jednym tchem, ponieważ nie sposób go odłożyć. Akcja jest wartka, logicznie napisana, co powoduje, że książka pochłania czytelnika. Mam tylko nadzieję, że autorka - pani Małgorzata Warda - napisze jeszcze jeden tom. Ta historia po prostu nigdy mi się nie znudzi!

Książkę polecam serdecznie nie tylko nastolatkom. Również dorośli czytelnicy mogą spróbować zrozumieć świat graczy oraz powody, dla których młodzież często w grach się zatraca.

Za egzemplarz dziękuję wydawnictwu Media Rodzina.

Komentarze