Hillary Rodham Clinton - "Co się stało"Hillary Clinton w swoim domu ma tabliczkę z napisem: Naprawdę ciężko być kobietą. Musisz myśleć, jak mężczyzna, zachowywać się jak dama, wyglądać jak młoda dziewczyna i harować jak wół. I myślę, że nie jedna kobieta mogłaby się pod tym podpisać, mim o, że nie każda z nas ma szanse zostać prezydentem Stanów Zjednoczonych.

Gdyby człowiek próbował wskazać najbardziej wpływowych kobiet świata to z pewnością na liście znalazłoby się sporo Amerykanek. Oczywiście czołowe miejsce zajęłaby na pewno żona byłego prezydenta Stanów Zjednoczonych Billa Clintona - Hillary.  Jednak żadna z tych kobiet nie dostała szansy zostania prezydentem Stanów Zjednoczonych, w czym świat już dawno temu przegonił ten wzór demokracji, za jakie USA przecież uchodzą. I chyba to jest największa zagadka naszych czasów, bowiem nikt na pytanie dlaczego tak się dzieje, nie potrafi dać jednoznacznej odpowiedzi.

Hillary Clinton była chyba najbliżej realizacji marzeń milionów Amerykanek, ale także kobiet na całym świecie. Bowiem stery w tym gigantycznym mocarstwie przejęłaby ikona polityki i działaczka na rzecz praw kobiet, co zdecydowanie poprawiłoby pozycje kobiet na całym świecie. Jak na ironię losu wybory wygrał człowiek, któremu zarzuca się molestowanie kobiet.

Była Pierwsza Dama postanowiła napisać kolejną książkę, chcąc opowiedzieć o swojej do wyborów, a także swojej przeszłości politycznej. Oczywiście sporo miejsca poświęciła swojemu rywalowi - Donaldowi Trumpowi oraz głośnej sprawie dotyczącej ataku hakerskiego na maszyny głosujące dokonanego przez najprawdopodobniej rosyjskich hakerów. 

Cała historia jest niezwykle ciekawie napisana, a dodatkowo okraszono tekst świetnie dobranymi cytatami, przez co praca staje się świetnym źródłem do prac politologicznych. Dlatego książkę polecam nie tylko zainteresowanym tematem, ale także studentom, bowiem może się okazać istotną pomocą naukową. :)

Sama postać Hillary Clinton jest nietuzinkowa. Myślę, że jej cały życiorys jest bardzo ciekawy. Bez wątpienia nie brakuje jej siły i charakteru, co z pewnością pomaga jej dokonywać racjonalnych wyborów. Pamiętam skandal z Monicą Lewinsky i naprawdę byłam zaskoczona, że zdołała się do tego stopnia pozbierać, żeby stanąć do walki o stanowisko najpotężniejszego człowieka na świecie. Mam też nadzieję, że znajdzie się odważny reżyser, który stworzy film poświęcony jej życiu, bowiem jest to Oscar podany na tacy.

Za egzemplarz dziękuję Wydawnictwu Sonia Draga.

Komentarze