"Coco. Bazgrolnik nie z tego świata" - książki dla dzieci #1Kochani nadszedł czas na nowość na moim blogu - książeczki dla dzieci. Z pewnością znajdą się osoby zainteresowane tematem i mam nadzieję, że pomoże on Wam w wyborze odpowiednich tytułów. Na pierwszy raz proponuję Bazgrolnik, zainspirowany bajką Coco.

W Polsce bajka Coco niezbyt dobrze się nam ostatnio kojarzy, ponieważ sprzątnęła z przed nosa nagrodę Złotego Globa Twojemu Vincentowi. Jednak dzieciaki na punkcie Coco powoli mają takiego samego bzika, jaki jakiś czas temu był obecny przy Krainie Lodu.

Wydawnictwo AMEET postanowiło wydać serię książeczek, które inspirowane są bajką Coco. Jedną z nich jest Bazgrolnik. Jak sama nazwa wskazuje Bazgrolnik służy naszym pociechom do poruszenia wyobraźni i stworzenia własnych rysunków. Oprócz tego w książeczce znajdziemy wiele rysunków do kolorowania, a także barwne naklejki, które mogą ozdobić bazgrolnik, ale także zeszyty szkolne. Rodzic może je też potraktować jako system nagradzania dziecka za dobre uczynki. To coraz popularniejsza metoda wychowania stosowana przez młodych rodziców. Dziecko po uzbieraniu odpowiedniej ilości naklejek otrzymuje nagrodę. Sam Bazgrolnik to świetne rozwiązanie podczas wyjazdów, zarówno teraz podczas ferii zimowych, ale także tych wakacyjnych. Dobrze jest pomyśleć o Bazgrolniku w kontekście zbliżających się Świąt, gdyż dzieci nie będą nudziły przy stole. Pomocny jest tu niewielki rozmiar książeczki.

Książeczka bardzo mi się podoba i jestem zwolennikiem podobnych rozwiązań, a bajkę chyba sama chętnie obejrzę...;)

Za egzemplarz dziękuję wydawnictwu AMEET.

Komentarze

  1. Moja córka w dzieciństwie właśnie przez książki zaczęła rysować. Zaczynała właśnie od postaci z bajek. Teraz ma w planach pójść na studia artystyczne i zainteresowała się szkołą rysunku https://www.formatstudio.com.pl , która do wszystkiego ją przygotuje.

    OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza