Shari Lapena - "Nieznajoma w domu"W ostatnim czasie zrobiło się bardzo głośno o tej książce, dlatego zachęcona opiniami postanowiłam ją niezwłocznie przeczytać i samej się przekonać o co jest tyle szumu. I muszę Wam powiedzieć, że od książki oderwać się nie mogłam.

Karen i Tom tworzą idealne, młode małżeństwo. Mieszkają w pięknym domu, Tom ma dobrze płatną pracę, a Karen odnalazła się w roli domowej gospodyni. Jednak nagle Karen wybiega z domu i ulega poważnemu wypadkowi. Kiedy Tom wraca z pracy, nie zastaje małżonki, za to odwiedza go policjant, który przekazuje mu informacje o poważnym wypadku małżonki, do którego doszło w części miasta, gdzie dobre gospodynie się nie zapuszczają. Mało tego, spokojna Karen dopuściła się wręcz szaleńczej jazdy. Zaskoczony mąż jedzie do szpitala, jednak lekarze informują go o amnezji żony. Jednak czy na pewno ta amnezja jest prawdziwa i co robiła Karen w dzielnicy przestępców? Sprawa komplikuje się, kiedy policja natrafia na ciało mężczyzny w opuszczonej restauracji niedaleko miejsca wypadku. Czy Karen ma coś do ukrycia?

Nieznajoma w domu to porywający thriller o podwójnej tożsamości - problemie, z którym Amerykanie zmagają się na co dzień. Powszechność dostępu do możliwości kupienia sobie drugiej tożsamości powoduje, że często nie mamy pewności, że osoba, która nam się przedstawia faktycznie tak się nazywa. 

Za egzemplarz dziękuję Wydawnictwu Zysk i Spółka.

Komentarze