Jolanta Maria Kaleta - "Testament Templariusza"
Testament Templariusza to kolejna książka autorstwa Jolanty Marii Kalety. Tym razem pisarka przenosi nas w czasy stanu wojennego i nie będziemy rozwiązywać zagadek III Rzeszy!


Magda Michalska jest nauczycielką w jednej z wrocławskich szkół. W pewien grudniowy dzień zostaje wezwana przez dyrektora szkoły na rozmowę. Okazuje się, że młoda nauczycielka zaszła za skórę pewnemu uczniowi, którego ojciec działał w partii. Dyrektor zmuszony był wręczyć jej wypowiedzenie, ale obiecał załatwić jej pracę w szkole w Henrykowie. Zbiegiem okoliczności niedawno zmarł dziadek Magdy, który mieszkał w pobliskich Świątkach. Stary Mruk, bo tak określano dziadka Magdy, jednak zostawił Magdzie nie tylko stary dom, ale także pewną tajemnicę, którą dziewczyna będzie próbowała rozwiązać.

Testament Templariusza dołącza do grona książek, które śmiało mogę polecić. Jako historyk muszę przyznać, że autorka pracując nad książką wykonała świetną robotę, oddając nie tylko klimat stanu wojennego, ale urzekły mnie fragmenty, których akcja działa się w średniowieczu. Przeczytałam mnóstwo książek, których tematem byli templariusze, urzekł mnie też ostatnio serial o tym zakonie, ale powieść Jolanty Marii Kalety jest prawdziwą wisienką na torcie.

Książki Jolanty Marii Kalety są po prostu warte przeczytania. Porywają czytelnika od pierwszych stron i nie sposób się od nich oderwać. Jeśli szukacie książek na zimowe wieczory, to ta autorka jest powinna być Waszym numerem jeden.

Za egzemplarz dziękuję Wydawnictwu Psychoskok.

Komentarze