Zapowiedzi wydawnicze #5Jesteście ciekawi, co szykują dla Was wydawnictwa? Zapraszam na kolejny post zapowiedzi wydawniczych.Tytuł: Złoty dom Goldenów
Autor: Salman Rushdie
Data premiery: 21.11.2017
Gatunek: powieść
Wydawnictwo: Dom Wydawniczy Rebis

Akcja Złotego domu Goldenów rozpoczyna się w dniu inauguracji prezydentury Baracka Obamy – w Nowym Jorku osiedla się tajemniczy cudzoziemiec, miliarder Neron Golden. Razem z osobliwym imieniem, nieokreślonym akcentem i aurą niebezpieczeństwa przywozi ze sobą trzech dorosłych synów, ale ani jednej żony lub kochanki. Przewodnikiem po imperium Goldenów, powoli wikłającym się w sieć rodzinnych intryg, sekretów i zbrodni, jest młody filmowiec, ich sąsiad, któremu zbliżenie do ekscentrycznej rodziny pozwala stać się mężczyzną. Tymczasem kampanię prezydencką rozpoczyna pewien bezwzględnie ambitny, narcystyczny arogant z makijażem i farbowanymi włosami, postać jakby wyjęta z komiksu.  
Złoty dom Goldenów  to  współczesna amerykańska epopeja rozgrywająca się na tle niedawnych i aktualnych wydarzeń i niezrównana powieść o tożsamości, prawdzie, trwodze i kłamstwach w nowym świecie prawd alternatywnych.
Salman Rushdie urodził się w roku 1947 w Indiach. Od czternastego roku życia mieszkał w Wielkiej Brytanii, potem także w Stanach Zjednoczonych. Jest absolwentem Cambridge. Zadebiutował w roku 1974 powieścią Grimus. Międzynarodową sławę przyniosły mu  Dzieci północy, nagrodzone m.in. Nagrodą Bookera i uznane w roku 2008 za Best of the Booker.  W roku 1988 ukazały się Szatańskie wersety  ‒ jego najsłynniejsza powieść.
Rushdie w 2006 roku odwiedził Polskę. DW Rebis jest polskim wydawcą jego dzieł ‒ zarówno powieści, opowiadań, jak i esejów.
Tytuł: Noc
Autor: Bernard Minier
Data premiery: 7 .11.2017
Gatunek: Thriller
Wydawnictwo: Dom Wydawniczy Rebis

Wyczekiwany powrót komendanta Servaza i jego przerażające starcie z Hirtmannem

Kirsten Nigaard, inspektor norweskiej policji, prowadzi śledztwo w sprawie morderstwa kobiety zatrudnionej na platformie wiertniczej na Morzu Północnym. Na zbiórce personelu brakuje jednego mężczyzny. W jego kabinie Kirsten trafia na plik zdjęć. Kilka dni później odwiedza Martina Servaza w jego biurze w Tuluzie. Nieobecny pracownik nazywa się Julian Hirtmann, tak samo jak nieuchwytny psychopatyczny morderca, którego komendant ściga od kilku lat. Ku swemu zaskoczeniu na zdjęciach Servaz rozpoznaje siebie. Norweska policjantka pokazuje mu jeszcze inną fotografię. Przedstawia ona dziecko, a na odwrocie widnieje imię: Gustav.
Dla dwójki policjantów oznacza to początek mrożącej krew w żyłach podróży. U jej celu, w mrokach nocy, czeka na nich bezlitosny wróg, który zamierza zmienić ich życie w piekło.
Od czasu wydania debiutanckiego Bielszego odcienia śmierci (Rebis 2012), nagrodzonego Prix Polar na festiwalu w Cognac za najlepszą francuską powieść 2011 roku i zekranizowanego w 2016, Bernard Minier święci sukcesy. Kolejnymi powieściami – Kręgiem (REBIS 2013), Nie gaś światła (REBIS 2014) i Paskudną historią (REBIS 2015) – wypracował sobie niekwestionowaną pozycję na scenie francuskiego kryminału. Jego powieści przetłumaczono do tej pory na czternaście języków.
Tytuł: Światło
Autor: Jay Asher
Data premiery: 14.11.2017
Gatunek: love story
Wydawnictwo: Dom Wydawniczy Rebis

Nowa powieść autora bestsellerowych 13 powodów
Poruszająca love story dla nastolatków, której nie da się zapomnieć
Sierra prowadzi podwójne życie, a jego rytm wyznaczają święta Bożego Narodzenia. Jedno to życie w Oregonie, przy plantacji drzewek choinkowych, którą prowadzi jej rodzina. Drugie to życie świąteczne, kiedy przychodzi czas ich sprzedaży i wszyscy przenoszą się na miesiąc do Kalifornii. Gdy podczas jednej ze świątecznych podróży poznaje Caleba, wszystko się zmienia.
Calebowi daleko do idealnego chłopaka. Kiedyś popełnił ogromny błąd, którego cenę wciąż płaci. Sierra potrafi w nim jednak zobaczyć coś więcej niż jego przeszłość i jest gotowa zrobić wszystko, by pomóc mu odzyskać wiarę w siebie. Sierra i Caleb odkrywają coś, co może przezwyciężyć nieporozumienia, podejrzliwość i niechęć, które narastają wokół nich: prawdziwą miłość.
Światło to poruszająca powieść […] o drugiej szansie i o tym, jak się nauczyć postrzegać ludzi takimi, jacy są. […] Czytając tę cudowną historię miłosną, śmiałam się, płakałam, trzymałam za nich kciuki i – tak, całkowicie się w nich zakochałam”.
                         Jennifer Niven, autorka bestselleru Wszystkie jasne miejsca
Jay Asher zadebiutował powieścią 13 powodów, która przez pierwsze dziesięć lat po wydaniu regularnie gościła na listach bestsellerów „New York Timesa” (w samych Stanach sprzedało się  ponad 2,5 miliona egzemplarzy), Netflix zaś wyprodukował 13-odcinkowy serial telewizyjny będący jej adaptacją. Drugą książkę, Ty, ja i fejs (obie wydane przez REBIS), Asher napisał we współpracy ze zdobywczynią nagrody Michaela L. Printza – Carolyn Mackler. Dotąd przetłumaczono je na trzydzieści pięć języków. Autor mieszka z rodziną w Kalifornii, w miasteczku bardzo podobnym do opisanego w niniejszej powieści.
Tytuł: 13 powodów edycja specjalna
Autor: Jay Asher
Data premiery: 14.11.2017
Gatunek: dramat
Wydawnictwo: Dom Wydawniczy Rebis

Wydanie specjalne książki, która sprzedała się w ponad 100 tys. egzemplarzy
Na jej podstawie Netflix nakręcił serial, który również okazał się wielkim hitem

Dla fanów 13 powodów Jaya Ashera REBIS przygotował specjalne, ekskluzywne wydanie, w którym dodatkowo można znaleźć: wstęp, unikatowe notatki i wywiady autora z aktorami i producentami serialu, a także nieopublikowane wcześniej fragmenty powieści, alternatywne zakończenie oraz wyjątkowe komentarze czytelników.

JEŻELI TEGO SŁUCHASZ,
TO JEST JUŻ ZA PÓŹNO.

Tytuł: Ty, ja i Fejs
Autor: Jay Asher
Data premiery: 14.11.2017
Gatunek: Young adult
Wydawnictwo: Dom Wydawniczy Rebis

Czy znając przyszłość można ją zmienić?
Nowe wydanie powieści autora 13 powodów
Jedna z najlepszych książek 2011 roku wg „Publishers Weekly”.
Nie byłoby tej całej historii, gdyby nie facet, rzecz jasna. Josh najpierw zepsuł w ich relacjach wszystko (totalnie!), a teraz jeszcze dał Emmie link do tego nieszczęsnego fejsa…
Przede wszystkim trzeba wam wiedzieć, że jest rok 1996 i kiedy Emma włącza przeglądarkę, wpisuje adres: „www.facebook.com” i się loguje – patrzy w przyszłość. Przegląda swoje aktualne wpisy (i to aktualne jak diabli, bo sięgające aż piętnaście lat do przodu), by sprawdzić, co się zmieniło. Jaki ma status związku? Kto tym razem dzieli z nią życie, no i najważniejsze – czy jest szczęśliwa?
Ciekawość sprawia, że Emma igra z losem – eksperymentuje z teraźniejszością, by przyszłość uległa fascynującym przemianom. Co później? „Zaloguj”, „Odśwież”. Nowi partnerzy i nowe dorosłe rozterki. Początkowo to wszystko ją kręci, ale sami rozumiecie – co za dużo…
Tytuł: Dzienniki więzienne
Autor: Jeffrey Archer
Data premiery: 5.12.2017
Gatunek: biografia
Wydawnictwo: Dom Wydawniczy Rebis

W 2001 roku Jeffrey Archer został skazany na cztery lata więzienia za krzywoprzysięstwo i  utrudnianie pracy wymiaru sprawiedliwości – proces był echem skandalu z roku 1987, kiedy Archer walczył w sądzie  z gazetą „The Daily Star”, która oskarżyła go o korzystanie z usług prostytutki.
Pisarz nie byłby sobą, gdyby czasu w więzieniu – ostatecznie dwóch lat z zasądzonych czterech – nie poświęcił na stworzenie nowego dzieła. Już pierwszego dnia zaczął prowadzić dziennik. Opisywał swoje doświadczenia z poznawania zupełnie mu obcego świata, kontakty z innymi więźniami, procedury, zdarzenia, przelewał na papier własne  refleksje.
Tak powstały Dzienniki więzienne – w  trzech częściach, odpowiadających zakładom, w których odsiadywał wyrok: od najcięższego Belmarsh – Piekła, przez łagodniejsze Wayland – Czyściec, po więzienie otwarte North Sea Camp – Niebo.
Zagłębianie się w Dzienniki więzienne Archera to jak wejście w zaklęty krąg na co dzień zamknięty przed naszymi oczami.
„Archer odmalowuje smętny, ale jakże prawdziwy obraz życia codziennego za murami więzienia. To bardzo sugestywna, wzbudzająca niepokój książka – lepsza niż wszystkie akademickie  i polityczne rozważania o losie uwięzionych”.
                                                                                                                  Ann Widdecombe, „New Statesman”

Jeffrey Archer to jeden z najpopularniejszych obecnie pisarzy na świecie. W 1992 roku otrzymał tytuł szlachecki, zasiadał też jako poseł w Izbie Gmin i Izbie Lordów. Debiutował powieścią Co do grosza, która zyskała popularność w Wielkiej Brytanii. Kolejna, Kane i Abel, stała się wielkim bestsellerem. Obie książki zostały sfilmowane. Jego sławę ugruntowały następne powieści i opowiadania, m.in.: Ale to nie wszystko..., Więzień urodzenia, Pierwszy między równymiSprawa honoru, Na kocią łapę. Najnowszy cykl powieściowy Archera, „Kroniki Cliftonów”, składa się z tomów: Czas pokaże, Za grzechy ojca, Sekret najpilniej strzeżony, Ostrożnie z marzeniami, Potężniejszy od miecza, W godzinie próby i To był człowiek!Tytuł: Cień zwycięstwa
Autor: David Weber
Data premiery: 21.11.2017
Gatunek: Science fiction
Wydawnictwo: Dom Wydawniczy Rebis

Kolejny tom cyklu osadzonego we wszechświecie Honor Harrington

Mesańskie Równanie od stuleci wcielało w życie plany urządzenia galaktyki po swojemu i genetycznego udoskonalenia ludzkości. Natrafiło jednak na przeszkodę w postaci Gwiezdnego Królestwa Manticore. Sprowokowało więc wojnę między Manticore a Ligą Solarną i podjęło kroki, aby podkopać reputację Manticore na arenie międzynarodowej. Temu właśnie miała posłużyć operacja Janus, polegająca na zachęcaniu różnych ugrupowań rebelianckich do działania i obiecywaniu im wsparcia ze strony Królestwa. Wsparcia, które miało nigdy nie nadejść. Dla Ligi Solarnej zaś byłby to kolejny argument przeciwko Manticore.
Niemniej nawet najstaranniej przygotowane poczynania mogą mieć trudne do przewidzenia konsekwencje. Skutkiem ubocznym operacji Janus stała się fala rewolucji dających szansę uciśnionym planetom na zdobycie prawdziwej niezależności.
David Weber to jedna z największych gwiazd światowej fantastyki, znany przede wszystkim z doskonałych cykli militarnej SF („Honor Harrington”, „Starfire”). Łączny nakład jego książek przekroczył już siedem milionów egzemplarzy, aż dwadzieścia dwa tytuły trafiły na listę bestsellerów „New York Timesa”.Tytuł: Szybciej, wyżej, dalej
Autor: Jack Ewing
Data premiery: 7.11.2017
Gatunek: reportaż
Wydawnictwo: Dom Wydawniczy Rebis

Historia, którą czyta się jak thriller.
Jak wielkie ambicje prowadzą do wielkich afer

Gdy we wrześniu 2015 roku rozpoczęła się afera spalinowa związana z  tzw. „czystym dieslem” Volkswagena, z dnia na dzień największy producent samochodów na świecie stał się symbolem chciwości i kłamstwa. Klienci byli oburzeni, inwestorzy wpadli w panikę, a firma musiała stawić czoło widmu bankructwa.
Książką Szybciej, wyżej, dalej Jack Ewing zrywa kurtynę, którą próbowano spuścić na ten niebywały skandal. Opisuje długą drogę Volkswagena od skromnego nazistowskiego „samochodu ludowego” aż po dni chwały – powstanie jednej z najbardziej prestiżowych globalnych marek, która chlubi się ekologicznym wizerunkiem. Maluje też żywe portrety osób odpowiedzialnych za sukces koncernu, prezesa Ferdinanda Piëcha oraz dyrektora naczelnego Martina Winterkorna, stawiając tezę, iż to ich nienasycona ambicja zmusiła pracowników do sięgnięcia po nielegalne metody.
Ewing przedstawia mechanizm wielkiego skandalu: to, jak kultura „sukcesu za wszelką cenę” doprowadziła do jednego z największych oszustw w dziejach biznesu, grożącego wręcz niewyobrażalnymi konsekwencjami gospodarczymi.
Przyszłość jednej z najpotężniejszych firm świata pozostaje niepewna, my zaś mamy wyjątkową sposobność przyjrzeć się historii wizerunkowej katastrofy Volkswagena.

Jack Ewing pracuje w Niemczech jako dziennikarz od 1994 roku, z czego przez ponad dekadę był korespondentem czasopisma „BusinessWeek”. W styczniu 2010 roku przeszedł do „New York Timesa” jako europejski korespondent do spraw gospodarczych, w tym przemysłu motoryzacyjnego. Mieszka we Frankfurcie.Tytuł: Chwała Aten
Autor: Anthony Everitt
Data premiery: 7.11.2017
Gatunek: Historia
Wydawnictwo: Dom Wydawniczy Rebis

Pasjonująca opowieść o tym, jak niewielkie miasto-państwo w starożytnej Grecji przeistoczyło się w cywilizację,  która zmieniła świat.
Ateńczycy wprowadzili pierwszą prawdziwą demokrację, co zrewolucjonizowało system rządów. Stworzyli koncepcje filozoficzne, nad którymi do dziś łamią sobie głowy najtęższe umysły. Przecierali szlaki w sztuce – tragedii, komedii, architekturze i rzeźbie. Jak to możliwe, że niewielka, dwustutysięczna społeczność wydała wybitne umysły w tak wielu dziedzinach?
Everitt tka swoją barwną historię z sugestywnych portretów utalentowanych, zręcznych, ambitnych, nierzadko pozbawionych skrupułów Ateńczyków, którzy przyczynili się do rozkwitu miasta. Znajdziemy wśród nich Temistoklesa, genialnego stratega , który powiódł Greków do zwycięstwa nad potężnymi Persami; Peryklesa, najwybitniejszego ateńskiego męża stanu; Demostenesa, największego mówcę, który zagrzewał Ateńczyków do obrony tak drogiej im wolności przed zakusami króla macedońskiego Filipa, ojca Aleksandra Wielkiego. W opowieści o złotym wieku Aten autor często oddaje głos ówczesnym politykom, pisarzom, myślicielom, obficie czerpiąc ze źródeł – co jeszcze bardziej ożywia tę frapującą narrację.
Anthony Everitt – były wykładowca Nottingham Trent University, autor wielu prac poświęconych kulturze Europy oraz niezwykle poczytnych biografii Cycerona, Augusta i Hadriana. Pełnił funkcję sekretarza generalnego Rady Sztuki Wielkiej Brytanii. Mieszka w pobliżu Colchester, najstarszego miasta Anglii, założonego przez Rzymian.
 
Tytuł: Central Park tom 1. Kraina Koe
Autor: Joe Windy
Data premiery: 7.11.2017
Gatunek: Literatura dziecięca i młodzieżowa
Wydawnictwo: Dom Wydawniczy Rebis

Magia jest na wyciągnięcie ręki. Daj się wciągnąć opowieści o mocy wyobraźni, sile przyjaźni, odwadze i determinacji, które są w każdym z nas!

Chorujący na astmę Patryk bawi się każdego dnia w Central Parku. Za sprawą sprytnego gnoma Ogryzalda trafia przez magiczny portal do Krainy Koe, odbicia nowojorskiego parku w równoległym wymiarze. Światu Ogryzalda grozi niebezpieczeństwo, a z niewyjaśnionych powodów czwórka magów czuwających nad harmonią Krainy Koe odchodzi. Przyroda zaczyna umierać i koniec królestwa wydaje się przesądzony. Ogryzald, Patryk i dzielna Algrid podejmują walkę o przyszłość krainy. Ich plany usiłuje pokrzyżować Zły Pan…

Przeżyj przygodę z bohaterami tej książki! Dzięki darmowej aplikacji mobilnej możesz już teraz zwiedzić Central Park i Krainę Koe. Tam gdzie na wielkich łąkach nowojorczycy urządzają pikniki i bawią się z psami, rozciągają się bezkresne stepy Koe, stawy jawią się jako morza, a drogi jako głębokie, niebezpieczne wąwozy.

Central Park - Kraina Koe to pierwsza z prezentowanych w serii Globe Keepers książek o baśniowych miejscach ukrytych na całym świecie.

Joe Windy - podróżnik, alpinista, szczęśliwy mąż i ojciec dwójki dzieci. Nieustannie szuka inspiracji w otaczającym go świecie. Central Park - Kraina Koe, niezwykła opowieść dla młodszych czytelników, to jego debiut literacki. Na co dzień autor prowadzi firmę marketingową i podąża za marzeniami.
 


Tytuł: Księga miłosierdzia
Autor: Leonard Cohen
Data premiery: 24.11.2017
Gatunek: Proza poetycka
Wydawnictwo: Dom Wydawniczy Rebis„W tej modlitewnej, enigmatycznej, roztętnionej prozie poetyckiej Cohen prowadzi nas przez znajomy krajobraz swojego wewnętrznego świata… Wymowne zwycięstwo ludzkiego ducha w walce z samym sobą”.
„Globe and Mail”
Wydany po raz pierwszy w 1984 roku klasyczny zbiór współczesnych psalmów Leonarda Cohena trafia do rąk polskiego Czytelnika (w poetyckim przekładzie Daniela Wyszogrodzkiego). Wiersze z Księgi miłosierdzia wypełniają błogosławieństwa, rozpacz, gniew, zwątpienie i zaufanie. Wypowiadane przez współczesnego poetę, ale zanurzone w prastarej tradycji modlitewnej, strofy te stanowią głos naszych najgłębszych, najsilniejszych przeczuć.
„W całej literaturze kanadyjskiej trudno o bardziej szczerą i odważną próbę uchwycenia prawdy ostatecznej”.
„Books in Canada”
Leonard Cohen to znany poeta, powieściopisarz i pieśniarz. Absolwent wydziału humanistycznego Uniwersytetu McGill w Montrealu. Debiutował jako poeta tomem wierszy Porównajmy mitologie, jego powieść Piękni przegrani zdobyła rozgłos w wielu krajach świata. Sławę przyniosły artyście piosenki autorskie, wykonywane i nagrywane od 1967 roku, m.in. SuzanneBird On A WireDance Me To The End Of LoveHallelujahFirst We Take ManhattanIn My Secret Life.
Twórczość Leonarda Cohena spotkała się z większym entuzjazmem w Europie, niż na kontynencie amerykańskim. Polska nie była wyjątkiem – znaczącą rolę w popularyzacji piosenek artysty odegrała działalność Macieja Zembatego. W 1985 roku Leonard Cohen odwiedził Polskę po raz pierwszy. Jego koncertom towarzyszyła atmosfera sensacji i stały się wydarzeniem kulturalnym dekady. Powrócił dopiero w 2007 roku jako gość Anjani, którą wspierał w promocji płyty Blue Alert. Wielkim sukcesem okazało się światowe tournée artysty zapoczątkowane w 2008 roku. Wystąpił w Polsce w latach 2008, 2010 i 2013.

Komentarze