Zapowiedzi wydawnicze #3Poniedziałkowa garść zapowiedzi! Tym razem garść nowości od Domu Wydawniczego Rebis, wydawnictwa Psychoskok, Kobiecego oraz Zysk i S-ka!Tytuł: Wszystkie marzenia świata
Autor: Jorge Diaz
Data premiery: 26.09.2017
Gatunek: powieść
Wydawnictwo: Dom Wydawniczy Rebis

Príncipe de Asturias, hiszpański transatlantyk, wyrusza w – jak się potem okazuje – swój ostatni rejs do Ameryki Południowej. Na pokładzie „hiszpańskiego Titanica” podróżuje wiele osób – każda z nich w innym celu i z innym marzeniem zmierza ku nowemu życiu w Argentynie. Chociaż z góry wiemy, jaki los ich spotka, autor nie tylko snuje opartą na faktach barwną, wielowątkową  opowieść, lecz także zmusza do refleksji na temat upływu czasu – sto lat później zdajemy sobie sprawę, że choć świat wokół nas tak bardzo się zmienił, marzenia i dążenia ludzi są w gruncie rzeczy niezmienne.

Jorge Díaz urodził się w Alicante w 1962 roku. Jest pisarzem, dziennikarzem i scenarzystą telewizyjnym. Twórca i koordynator scenariusza serialu Hospital Central, jednego z największych hitów filmowych w Hiszpanii. Niedawno REBIS wydał jego Listy do Pałacu.
Tytuł: Historie kryminalne. Wiek XIX cz. 1
Autor: Piotr Ryttel, Karol Ryttel
Data premiery: 10.10.2017
Gatunek: Opowiadania sensacyjne, Fakty kryminalne
Wydawnictwo: Psychoskok

Co ludzi od wieków ciągnie do zbrodni? Żądza bogactwa, frustracje, wewnętrzne głosy? Czy człowiek popełniający zbrodnię stawia się ponad prawem ludzkim i boskim, czy wykonuje moralny imperatyw, czy też jest ślepym narzędziem zdegenerowanego umysłu?
Na podstawie kilkudziesięciu casusów opisanych w książce Historie kryminalne. Wiek XIX, każdy może wyrobić sobie własne zdanie na powyższe pytania. Dzięki ogólnoludzkim rozważaniom i pytaniom zadawanym oskarżonym przez autorów, możemy próbować zrozumieć motywy i cele działania sprawców.
A spektrum spraw, nad którymi pochylają się autorzy, jest bardzo szerokie, od motywowanych zazdrością morderstw, poprzez sąsiedzkie waśnie, po polityczne niesnaski... Bogactwo materiału jest imponujące. Tytuł: Psiego najlepszego
Autor: W. Bruce Cameron
Data premiery: listopad 2017
Gatunek: powieść obyczajowa
Wydawnictwo: Kobiece


Kolejna cudna książka bestsellerowego Camerona, autora kinowego "Był sobie pies". Życie Josha wywraca się do góry nogami gdy pewnego dnia poznaje Lucy – ciężarną suczkę, która szuka domu. Głębokie spojrzenie brązowych oczu pełnych czułości nie pozostawia mu wyboru. Mimo braku doświadczenia i początkowej niechęci Josh decyduje się zająć suczką i jej szczeniętami najlepiej jak potrafi. Poszukując pomocy w schronisku, poznaje kolejną kobietę, która odmieni jego życie – piękną Kerri.Tytuł: Świąteczne marzenie
Autor: Amanda Prowse
Data premiery: listopad 2017
Gatunek: powieść obyczajowa
Wydawnictwo: Kobiece

Urokliwa opowieść o spontanicznym uczuciu, które otula dwoje ludzi w świątecznej scenerii. Meg zawsze marzyła o perfekcyjnych świętach i ma plan takie sprawić swojemu małemu synkowi. Co z tego, że na idealnym obrazku brakuje męża? Jednak kiedy kobieta spotyka intrygującego Edda zaczyna czuć potrzebę mężczyzny przy boku w tym wyjątkowym dniu. Problem w tym, że architekt mieszka aż za oceanem… Czy Meg odważy się ruszyć w pogoń za głosem serca? Ciepła i poruszająca opowieść o miłości osadzona w świątecznym klimacie Nowego Jorku, pióra niezrównanej Amandy Prowse.


Tytuł: Oświadczyny
Autor: Tasmina Perry
Data premiery: listopad 2017
Gatunek: powieść obyczajowa
Wydawnictwo: Kobiece

Romantyczna podróż w czasie z olśniewających balów debiutantek w Londynie na przykryte zimowym puchem ulice współczesnego Manhattanu. Niepoprawna romantyczka Amy nie ma nic do stracenia, kiedy tuż przed Bożym Narodzeniem porzuca ją ukochany i zostaje całkiem sama tysiące kilometrów od rodziny. Odpowiadając na ogłoszenie o osobę do towarzystwa dla tajemniczej starszej pani, nie spodziewa się, że odkryje namiętną historię, która czekała pięćdziesiąt lat, zanim ktoś ją opowie. Wkrótce Amy wyrusza do Nowego Jorku w towarzystwie ekscentrycznej Georgii Hamilton. Dystyngowana dama nie tylko zaczyna udzielać dziewczynie lekcji dobrego stylu, ale odsłania przed nią bolesną historię z przeszłości. Czy miłość to siła tak potężna, aby wzniecić wspomnienia dni, które minęły dawno temu?
Tytuł: Silmarillion. Wersja ilustrowana
Autor: J. R. R. Tolkien
Data premiery: 25.09.2017
Gatunek: fantasy
Wydawnictwo: Zysk i S-ka

 Ekskluzywne ilustrowane wydanie jednej z najsłynniejszych książek fantastycznych
w historii.
Niezbędna pozycja w biblioteczce każdego fana Tolkiena zbiór opowieści o Pierwszej Erze Świata, czyli Dawnych Dniach, poprzedzających epokę, w której rozgrywa się akcja Władcy Pierścieni.
Opowiedziane w książce legendy i mity sięgają zamierzchłych czasów, gdy pierwszy Władca Ciemności przebywał w Śródziemiu, a elfy Wysokiego Rodu toczyły z nim wojnę, by odzyskać Silmarile, trzy „świetliste klejnoty”, w których przetrwało światło Dwóch Drzew Valinoru.
Książkę wypełniają legendy o Ainurach, Valarach, upadku Númenoru i Pierścieniu Władzy. Razem składają się one na niepowtarzalny obraz dziejów Śródziemia od Muzyki Ainurów, z której zrodził się świat, aż do końca Trzeciej Ery, gdy powiernicy Pierścienia odpłynęli z Szarej Przystani...
Tytuł: Dzikie królestwo
Autor: Gin Phillips
Data premiery: 25.09.2017
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Międzynarodowy bestseller
Najlepszy thriller lata wg „Guardiana”
Thriller miesiąca wg „Observera”
Co jesteś w stanie zrobić, by ochronić najbliższych?
Elektryzujący i porywający thriller o nierozerwalnej więzi łączącej rodzica z dzieckiem.
Ogród zoologiczny jest prawie pusty, gdy Joan i jej czteroletni syn cieszą się ostatnimi chwilami zabawy. Są szczęśliwi, bo był to niemal doskonały dzień. Jednak to, co Joan zauważa, spiesząc z synem do wyjścia na kilka minut przed zamknięciem, sprawia, że pędem wraca w głąb ogrodu, niosąc dziecko na rękach. Nagle matka i syn zostają uwięzieni w zoo jak zwierzęta. Tylko doskonała znajomość tego terenu, z którym wiążą ją szczęśliwe wspomnienia wczesnego macierzyństwa - ukrytych przejść i remontowanych wybiegów, najlepszych miejsc na karuzeli i przeładowanych dystrybutorów z przekąskami i napojami - pozwala im unikać niebezpieczeństwa.
Dzikie królestwo to mistrzowski dreszczowiec i analiza macierzyństwa - zarówno jego czułych stron, jak i nieposkromionej siły - stawiający pytanie o granicę pomiędzy instynktowną wolą przetrwania a obowiązkiem chronienia innych ludzi.
Ekranizacja książki w przygotowaniu. W roli głównej , znana Margot Robbie między innymi z Wilka z Wall Street i Legionu samobójców.
"Mistrzowsko skonstruowany thriller. Mądry i porywający". – "The New York Times"
"Przełomowa historia, która sprawia, że czytelnicy jak szaleni będą przerzucać kartki do samego zakończenia.
„Klimatyczna, trzymająca w napięciu. To nie tylko pełen akcji thriller, ale też opowieść o byciu rodzicem, co przydaje dodatkowego, fascynującego wymiaru”. - „Daily Mail”
"Dzikie królestwo to śmiała i bezkompromisowa eksploracja rodzicielskiej miłości - porywająca i piękna, ale także ostatnio bardzo prawdziwa". - Shari Lapena, autorka bestsellera Para zza ściany
Ta książka to agregat wszystkich matczynych histerii, strachów i przekleństw, których smaku nie znasz jako społeczna cząstka elementarna, najprostsza - samotna, a które opanowujesz do perfekcji będąc odpowiedzialnym za cudze życie. [...] Idealnie wpasowuje fabułę w niespokojne czasy, w których ze stabilnych emocjonalnie obywateli świata, LUDZI w pełnym i dumnym tego słowa znaczeniu, zmieniamy się w płochliwe "zwierzęta" bojące się opuścić dom w  obawie przed zamachem. Tym straszniejsza do przyjęcia, im bardziej prawdopodobna do zdarzenia. Postawiła mnie przed obrazami, których nie chcę sobie nawet wyobrażać jako matka. Jeszcze nigdy tam mocno nie przytulałam dzieci na dobranoc. Nigdy. - Michalina Grzesiak, autorka książki "Krystyno, nie denerwuj matki"Tytuł: Jezioro pełne łez
Autor: Wojciech Wójcik
Data premiery: 25.09.2017
Gatunek: Thriller
Wydawnictwo: Zysk i S-ka

Prawda może zniszczyć Wakacyjną sielankę w ośrodku wypoczynkowym na Mazurach przerywa brutalne morderstwo. To jednak dopiero początek niebezpiecznej gry.
Marcin pięć lat wcześniej w przypadkowej bójce zabił człowieka. Po odbyciu kary wrócił w rodzinne strony i teraz uświadamia sobie, że ktoś chce go wrobić w nowe morderstwo. Jeszcze bardziej przerażające jest jednak to, jak zachowują się ludzie wokół niego – zarówno ci, za którymi tak tęsknił, jak i ci, których obecnie poznał, pracując w ośrodku. Beztroskie z pozoru miejsce skrywa sekrety tak mroczne, że wszystko inne wydaje się przy nich jedynie dziecinną igraszką.
Droga do prawdy jest kręta i wyboista. A na jej końcu znajduje się jezioro. Jezioro pełne łez…
„Mazury. Jeziora, lasy, wczasowicze, mieszkańcy. Piękne kobiety i zakochani mężczyźni. Biznes, legalny i nielegalne.
Czy raz zbrukany sielski krajobraz przyzwyczaja się do zła? Pokiereszowany przez los Marcin zdaje się zło przyciągać. Tak było pięć lat temu, tak jest i teraz. Tylko on wierzy, że odpokutował swoją winę. Ale czy więzienie jest wystarczającym odkupieniem? Każdy dzień nieubłaganie pokazuje, że nie dane jest mu zapomnieć o wydarzeniach sprzed lat. Pytania nie mogą pozostawać bez odpowiedzi. Ofiary muszą mieć swoich oprawców.
Wojciech Wójcik precyzyjnie prowadzi nas przez świat, w którym nic nie jest takie, na jakie wygląda”.
Jacek Paprocki, autor Polowania Tytuł: Dobre myśli. Karty afirmacyjne dla chłopców/dziewcząt
Autor: Patrycja Juszkat
Data premiery: 25.09.2017
Gatunek: edukacja
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Któż nie marzy, żeby jego dziecko było mądre, odważne, silne, przebojowe? Żeby z łatwością pokonywało przeszkody, panowało nad emocjami…
Nierealne? Zbyt idealistyczne?
Dlaczego jednak nie spróbować, żeby tak było? Dlaczego nie zbliżyć się do tego ideału?
Niewątpliwą pomocą mogą się okazać DOBRE MYŚLI, które są doskonałym narzędziem do pracy z córką/synem.
Odpowiednio wykorzystane nie tylko spowodują, że owocnie spędzisz z nią/nim czas, nie tylko wzmocnią więź między Wami; ale sprawią także, że Twoje dziecko wejdzie w dorosłość z prawidłowo ukształtowanym poczuciem własnej wartości, konsekwentnie i śmiało realizując własne cele.

Komentarze