Słaba płeć? Ależ skąd! L.S. Hilton - Maestra (Maestra #1) [+18]Bo to zła kobieta była! Słynny cytat z klasyka idealnie opisuje główną bohaterkę Maestry - Judith. Z pewnością nie wpisuje się ona w teorie o słabej płci - ma niezwykle silny charakter, co czyni ją bezwzględną morderczynią.

Powiem szczerze, że rzadko mi się zdarzało czytać książkę przez pryzmat czarnego charakteru. Maestra to zupełnie nietypowy thriller, który mrozi krew w żyłach. Pikanteria miesza się tu z bezwzględnym dążeniem za życiem w luksusie.

Judith jest młodą dziewczyną, która pochodzi z patologicznej rodziny. Jej matka notorycznie się upijała, więc sama była zmuszona zadbać o siebie. Pracuje w jednym z angielskich domów aukcyjnych. Pewnego dnia spotyka koleżankę sprzed lat, która proponuje jej możliwość dorabiania jako dziewczyna do towarzystwa dla starszych, bogatych panów. Dziewczyna chętnie się zgadza i w pracy poznaje mężczyznę, który podziela jej pasję do sztuki. W międzyczasie dziewczyna przyłapuje swojego szefa na posiadaniu w magazynie falsyfikatu obrazu. Podczas jednego z wyjazdu z koleżanką i mężczyzną z klubu natrafia na wiadomość, że obraz jest sprzedawany. Próbuje nie dopuścić do sprzedaży, ale jej opiekun umiera w hotelowym pokoju. Bojąc się, że obie z koleżanką zostaną posądzone o morderstwo, okrada opiekuna i ucieka z hotelu. Jednak jej były szef jest na tropie niepokornej pracownicy i zrobi wszystko, żeby dziewczynie zamknąć usta...

Cała historia jest niezwykle wciągająca. Jednak ze względu na sporą dawkę erotyzmu książka nadaje się tylko dla dorosłego czytelnika.

Książka wyszła nakładem wydawnictwa Sonia Draga.

Komentarze