Eric Berg "Ruiny na wybrzeżu"Ruiny na wybrzeżu to jedna z nowości z wydawnictwa Sonia Draga, którą bardzo chciałam przeczytać. Zaintrygował mnie opis zamieszczony w witrynie internetowej. I muszę przyznać, że wybór okazał się strzałem w przysłowiową dziesiątkę. Historia okazała się bowiem świetnie skontruowanym thrillerem.

Młoda Niemka wraca w swoje rodzinne strony. Jednak jadąc z siostrą samochodem Lea ulega wypadkowi. Niestety siostra ginie, a dziewczyna traci pamięć. Wbrew zaleceniom lekarzy postanawia po czterech miesiącach znowu powrócić w rodzinne strony i dociec jak doszło do wypadku oraz dowiedzieć się dlaczego przyjechała na niemiecką wyspę po ponad dwudziestu latach. Problem pojawia się gdy okazuje się, że dawni przyjaciele przedstawiają jej różne wersje wydarzeń.

Problem amnezji po wypadkach jest bardzo poważnym problemem. Chociaż w książce przedstawiony jest naprawdę czarny scenariusz, ponieważ Lea nie ma bliskiej rodziny. Jednak jak wiadomo podobnych przypadków jest naprawdę wiele.

Cała historia nadaje się na dobry film i mam szczerą nadzieję, że producenci się nią zainteresują. Bardzo się cieszę, że miałam okazję się z tą powieścią zapoznać, za co dziękuję Wydawnictwu Sonia Draga.

Komentarze