Antoine Bello - "Wywiadowcy"

Pamiętacie Sliva? Przedstawiłam go Wam jakiś czas temu, przy okazji recenzji Fałszerzy. Teraz przyszedł czas na drugi tom tej dość nietypowej trylogii. Drugi tom był jeszcze bardziej dziwny niż pierwszy. Strach się bać, co będzie w trzecim ;)


Tym razem Sliv nie jest już nowicjuszem, a po historiach, które przeszedł bardziej poznał swoją firmę. Tym razem zaczynamy od roku 2001, a dokładnie od 11 września 2001 roku, czyli zamachów na World Trade Center w Nowym Jorku oraz Pentagon w Waszyngtonie.

Konsorcjum Fałszowania Rzeczywistości już w latach osiemdziesiątych zauważyło potrzebę stworzenia organizacji, która w pewien sposób miała przytrzeć nosa Amerykanom. Jednak potrzebowano odpowiedniego człowieka - idealnym kandydatem miał być Osama bin Laden, który pochodził z bogatej rodziny, a zamieszkał w jaskini. Stworzono wokół niego legendę i historię organizacji Al-Kaida, która miała w przyszłości być przysłowiowym straszakiem dla świata. Jednym z twórców Al-Kaidy jest właśnie Sliv, natomiast po raz kolejny stanie on przed rozterką do czego doprowadza działalność Konsorcjum...

Podobnie jak Fałszerze, również Wywiadowcy to książka dla miłośników teorii spiskowych historii dziejów. Jednak o ile Fałszerze koncentrowali się chociażby na tworzeniu ryby, która nie istniała, o tyle w Wywiadowcach ułańska fantazja Antoine'a Bello dała swój najlepszy popis. Zaletą książki jest to, że wciąga i wartka akcja, jak na dobry thriller przystało, powoduje, że ciężko jest się od niej oderwać. Idealna wakacyjna pozycja.

Za książkę dziękuję Wydawnictwu Sonia Draga.

Komentarze