Steve Berry "Wenecka intryga" - Cotton Malone #3

Kolejne spotkanie z Cottonem Malonem zaliczyłam do bardzo udanych. Trzecia część przygód nietypowego właściciela księgarni ma jednak tytuł dość przewrotni.
Cotton Malone znajduje się w duńskim muzeum, kiedy wybucha w nim pożar. Szybko orientuje się, że jest to celowe podpalenie, a ogień nie jest zwykły - jest to bowiem słynny grecki ogień. Na szczęście udaje mu się odzyskać tajemniczą monetę Aleksandra Wielkiego. Jednak musi zdobyć jeszcze kilka pozostałych, żeby rozwikłać tajemnicę. W tym celu udaje się do Wenecji, jednak nie tam znajduje się rozwiązanie zagadki...

Steve Berry jest dla mnie mistrzem jeżeli chodzi o tworzenie tajemnicy, wartkiej fabuły i wymyślaniu niesamowitych historii, co by było gdyby największe zguby świata się znalazły. Polecam Wam bardzo serdecznie całą serię. Niebawem skończę czwarty tom i jego recenzję również zamieszczę. 

Jednocześnie zachęcam Was do wzięcia udziału w konkursie organizowanym przez Wydawnictwo Sonia Draga, który odbywa się na Facebooku. Wystarczy do listopada przeczytać 15 książek Steve'a Berry'ego i zrobić im zdjęcie. Szczegóły konkursu znajdziecie tutaj.

Komentarze