Steve Berry - Tajemnica grobowca Cotton Malone #4



W Zagadce aleksandryjskiej mogliśmy poznać żonę i syna Cottona Malone. W czwartym tomie, chyba najsłynniejszy sprzedawca książek w Kopenhadze, rusza tropem zagadki zniknięcia jego własnego ojca.

Cotton Malone ma niesamowity dar do wplątywania się w tarapaty. Tym razem chwilę zimowego spokoju tuż przed Świętami Bożego Narodzenia postanowił wykorzystać na rozwiązanie zagadki tajemniczego zniknięcia jego ojca, który to wypłynął w celu badania zagadek skrywanych na Antarktydzie. Jednak nim Malone dotrze na skuty lodem tajemniczy ląd, dokumenty przekazane przez jego byłą szefową kierują go do Niemiec i... Karola Wielkiego. Po drodze wplątuje się w bójkę w wagoniku kolejowym, co doprowadza go do tajemniczej niemieckiej rodziny, której członkowie również poszukiwali skarbów Antarktydy...

Czwarta część przygód Malone'a przywodzi na myśl Indianę Jonesa, więc wszystkim miłośnikom tego typu literatury przypadnie do gustu. Poza tym jest książką w sam raz na upalne lato, gdyż przynajmniej oczami naszej wyobraźni możemy sobie dzięki niej przywołać śnieg i siarczysty mróz -20 stopni Celsjusza.

Książka ukazała się oczywiście nakładem Wydawnictwa Sonia Draga. Jednocześnie przypominam Wam o fantastycznym konkursie organizowanym przez to wydawnictwo.

Komentarze