Najnowsza recenzja

K.A. Figaro - "Dwie drogi" [+18]

Kolejny tom serii erotycznej autorstwa K.A. Figaro jest chyba najlepszym w całej serii. Chociaż mocno przypomina ckliwą operę mydlaną, to wi...

18.6.17

Michael Connelly "Czarne echo" Harry Bosch #1Schyłek XX wieku przyniósł kilku znakomitych pisarzy amerykańskich, którzy nadali powieściom kryminalnym zupełnie inne brzmienie. Do grona tych autorów należy Michael Connelly - twórca postaci Harry'ego Boscha.

Czarne echo to pierwszy tom cyklu o Harry'm Boschu. O twórczości Connolly'ego słyszałam wiele dobrego, dlatego postanowiłam w końcu sama się przekonać, jak ten jeden z najpopularniejszych amerykańskich pisarzy pisze.

W Czarnym echu Harry Bosch dostaje sprawę tajemniczego morderstwa. Ciało zostało ukryte w rurze niedaleko tamy na jeziorze Hollywood. Okazuje się, że sam zna denata - razem służyli w Wietnamie. Okoliczności zmuszają jego przełożonych do odsunięcia go od sprawy. Bosch jednak postanawia prowadzić prywatne śledztwo, podczas którego odkrywa zaskakujące fakty...

Michael Connelly stworzył ciekawą postać z bogatą przeszłością. Tworząc Boscha wyrwał się z pewnych reguł, które do tej pory trzymały powieści kryminalne. Dzięki książce przeniosłam się też w czasie do lat 90., kiedy to nie było Internetu, w którym można by było znaleźć potrzebne informacje, a zamiast telefonów komórkowych używano pagerów. 

Idealna historia na lato. Polecam!

Za książkę dziękuję Wydawnictwu Sonia Draga.

Cena książki: 39,00 zł.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Copyright © Zaczytana Historyczka , Blogger