John Hart - "Droga do odkupienia"John Hart według Harlana Cobena jest mistrzem fabuły. Było to moje pierwsze zetknięcie z tym autorem, ale rękami i nogami podpisuję się pod tym stwierdzeniem. 

Małe amerykańskie miasteczko przeżywa poważny wstrząs. Zostaje zamordowana młoda dziewczyna. Wszystkie dowody wskazują, że to policjant jest winny. W efekcie zostaje skazany, ale po trzynastu latach wychodzi na wolność. Tuż po jego wyjściu ginie kolejna kobieta. Cała sprawa wygląda bardzo podobnie do tej sprzed lat. Policjantowi postanawia pomóc młoda policjantka, przeciwko której w międzyczasie toczy się również postępowanie. Na jaw wychodzi też karygodne traktowanie więźniów przez naczelnika i strażników mu podległych. Policjantka Elisabeth Black postanawia udowodnić niewinność policjanta, który kiedyś uratował jej życie oraz wyjawić tortury stosowane przez naczelnika. W międzyczasie giną kolejne kobiety.

Całą historię John Hart napisał tak, że z ogromnym smutkiem odrywałam się od książki przywoływana przez codzienne obowiązki. Powieść czyta się rewelacyjnie. Polecam dołączyć ją do wakacyjnych list lektur.

Dziękuję za książkę Wydawnictwu Sonia Draga.

Komentarze