Emma Straub - "Współcześni kochankowie"Jeśli jesteście miłośnikami "Małego życia", nowojorskich klimatów i humoru amerykańskich komedii obyczajowych to "Współcześni kochankowie" są idealną lekturą dla Was. Premiera już 4 lipca!

Zoe, Andrew i Elisabeth to członkowie znanej kapeli sprzed lat. Chociaż zespół przestał istnieć to w dalszym ciągu utrzymują ze sobą kontakt. Wszyscy mieszkają w Nowym Jorku. Elisabeth i Andrew są dumnymi rodzicami Harry'ego, który jest typowym kujonem i grzecznym, potulnym chłopcem. Natomiast Zoe tworzy związek homoseksualny z Jane. Razem prowadzą restaurację i razem mają dziecko - Ruby - niesforną, upartą, kochającą zabawę nastolatkę, która swoimi pomysłami potrafi doprowadzić niejedną osobę do stanu przedzawałowego. Zoe i Jane chciałyby jednak, żeby ich córka dojrzała i chcą ją posłać na studia. W efekcie dziewczyna jest zmuszona chodzić na dodatkowe kursy, gdzie zbliża się do Harry'ego. Postanawia go poderwać i nieco go zbuntować. W międzyczasie pojawia się spór między członkami dawnego zespołu, bowiem ma powstać film o ich zespole, ale Andrew nie zgadza się na wszystkie warunki producenta...

Książka, chociaż porusza trudne tematy, jak wojna pokoleń czy wychowywanie dziecka przez parę homoseksualną, bawi do łez. Emma Straub świetnie pokazała konflikty między pokoleniami oraz to, że miłość nie wybiera i potrafi połączyć totalne przeciwieństwa.

Książka ukaże się 4 lipca 2017 roku nakładem Domu Wydawniczego Rebis, któremu bardzo dziękuję za umożliwienie mi przeczytania jej przed premierą.

Komentarze