Steve Berry "Zagadka aleksandryjska" Cotton Malone #2

Czy słynna Biblioteka Aleksandryjska na pewno zaginęła? Kim jest Bractwo Złotego Runa? I dlaczego Izraelczykom zależy na nie odkrywaniu tajemnic Biblioteki? Na te pytania odpowiedzieć będzie musiał Cotton Malone w "Zagadce aleksandryjskiej". Nim jednak to się stanie...

... przyjdzie mu się zmierzyć z porwaniem syna Gary'ego, który przebywał pod opieką jego żony Pam. Mało tego okaże się, że również ona będzie miała mu sporo do wyjaśnienia!

Drugi tom przygód Cottona Malone, amerykańskiego księgarza, który spełnia swoje marzenie o posiadaniu księgarni w centrum Kopenhagi, wciąga już od pierwszych stron. W tej części poznajemy więcej elementów prywatnego życia Malone'a. Steve Berry zadbał o wartkość akcji, która nie pozwala czytelnikowi rozstać się z książką. 

I chociaż znajdą się na pewno krytycy, którzy stwierdzą, że Malone to takie skrzyżowanie Indiany Jonesa i Jamesa Bonda, to mimo wszystko strasznie spodobała mi się ta seria. Dowodem niech będzie fakt, że czytam już kolejną część. Dzisiaj ją zaczęłam i jestem już po 150 stronach. Zatem niedługo spodziewajcie się kolejnej recenzji.

W tym miejscu muszę też pochwalić samo wydawnictwo Sonia Draga, które rewelacyjnie wydaje te thrillery historyczne. Cała seria wygląda zdecydowanie lepiej niż amerykańskie wydania, okładka bowiem przyciąga wzrok i coś mówi o treści książki. I nie, nie jest to post sponsorowany ;)

Komentarze