Najnowsza recenzja

K.A. Figaro - "Dwie drogi" [+18]

Kolejny tom serii erotycznej autorstwa K.A. Figaro jest chyba najlepszym w całej serii. Chociaż mocno przypomina ckliwą operę mydlaną, to wi...

8.5.17

Cotton Malone po raz pierwszy, czyli "Dziedzictwo Templariuszy" Steve'a Berry'ego

Do książek Steve'a Berry'ego przymierzałam się już dłuższy czas, ale z reguły miałam zawsze coś innego do czytania. Aż w końcu trafiłam na brakujące tomy w Bibliotece Uniwersytetu Łódzkiego (chyba to jest jakieś moje ulubione miejsce na książkowej mapie Łodzi :P) i doszłam do wniosku, że to jest właśnie ten moment na przeczytanie tych książek. I nie żałuję!

Wydawać by się mogło, że coś co jest stylizowane na Kod da Vinci i Kodem da Vinci nie jest nie może być dobre. Ale nie w przypadku Steve'a Berry'ego! Zdecydowanie autor ten dołączył do grona moich ulubionych.

Cotton Malone, księgarz, w swojej przeszłości pracował z różnymi amerykańskimi organizacjami. Czekając na spotkanie z dawną znajomą, jest świadkiem jak ta pada ofiarą kradzieży. Pościg kończy się tragicznie, ponieważ ścigany rzuca się z wieży krzycząc niezrozumiałe słowa. Okazuje się, że był on powiązany z tajemniczym zakonem templariuszy, a kobieta jest posiadaczką notesu swojego męża, który starał się rozwiązać zagadkę zakonu. Rozpoczyna się wyścig z czasem, a osoby zaufane okazują się być zdrajcami.

Bardzo wciągająca akcja powoduje, że trudno jest się z książką rozstać. Z pewnością w najbliższym czasie sięgnę po kolejną część przygód Cottona Malone'a.

Książki Steve'a Berry'ego w Polsce wydaje wydawnictwo Sonia Draga.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Copyright © Zaczytana Historyczka , Blogger