Świąteczny stosik (1)


Święta to taki czas, kiedy mam okazję poczytać nieco więcej książek. Dlatego dzisiaj wybrałam, pakując rzeczy na wyjazd, książki, które mam nadzieję uda mi się przeczytać przez najbliższe kilka dni. Niektórych ilość może przerazić, ale na studiach nauczyłam się bardzo szybko czytać, więc powinnam dać radę. :)
1. Gerd Schilddorfer, David G. L. Weiss "Kod cesarza"


W zasadzie to wzięłam tę książkę tylko dlatego, żeby ją dokończyć. Czytam ją już od jakiegoś czasu i myślę, że na jej temat możecie już jutro spodziewać się posta na blogu. Dlatego nie będę się dłużej tutaj nad nią "pastwić" ;)

2. Dan Simmons "Terror"

Opasłe, grube tomisko, czyli coś co lubię. Książkę znalazłam na półce w Bibliotece Uniwersytetu Łódzkiego i opis mnie zaciekawił. Z drugiej strony usłyszałam wiele złych rzeczy na temat tej pozycji. Nie lubię polegać na opiniach innych osób, więc doszłam do wniosku, że Święta to dobry moment, żeby takie grube, niepewne książki czytać. Mam ten problem, że nie lubię nie kończyć zaczętych książek, więc przynajmniej nie będę marudzić, że dźwigam jakąś niezbyt pasjonującą lekturę. :)

3. i 4. Steve Berry ”Dziedzictwo templariuszy” oraz ”Zagadka Aleksandryjska”

Pierwsza książka już od dłuższego czasu stała na mojej półce. W końcu dorwałam się do kolejnych tomów w Bibliotece Uniwersytetu Łódzkiego i mam zamiar zapoznać się z twórczością Berry'ego. Tym bardziej, że słyszałam o tym autorze wiele dobrego. Oczywiście podzielę się z Wami opinią.

A jak wyglądają Wasze stosiki świąteczne?

Pozdrawiam Was serdecznie i życzę wszystkim zdrowych, spokojnych Świąt. I niech Was zleją w Lany Poniedziałek! ;)

Komentarze